Aktuality – Pomoc Ukrajině

       V rámci humanitární sbírky provedeme v neděli sbírku finanční i hmotnou (seznam potřebných věcí níže) a hmotné věci během příštího týdne odvezeme na sběrné místo do Prahy. Pokud chcete přispět, budeme rádi.                                              Hmotnou pomoc budeme sbírat v neděli 3.4.2022 před shromážděním, od 9 do 9:30 hodin a po shromáždění, cca od 11 do 11:30 hodin na adrese sboru, Andělská 295, Kutná Hora.

Humanitární pomoc pro Ukrajinu

NF Nehemia kromě finanční pomoci pro Ukrajinu vyhlašujeme nyní i humanitární sbírku na pomoc Ukrajině. Pomoc je směřována především pro ženy a děti, které uprchly z válečného území na západ Ukrajiny. Hranice jsou přeplněné hum. pomocí, prosím nejezděte na slepo! Raději spojme své síly. Máme kontakty přímo na pastory a pracovníky v Mukačevu, a našli jsme způsob, jak po menších dodávkách v rámci zelené zóny dostat pomoc přímo na místo pro matky s dětmi, které zde uprchly do bezpečí i pomoc vojákům.

 

Co potřebujeme:

Trvanlivé potraviny
Masové konzervy (rybí)
Cukr, mouka
Hrách, fazole
Těstoviny, rýže
Olej
Dětské instantní kaše, přesnídávky
Čaj, sušenky, piškoty
Jakékoliv trvanlivé potraviny

Hygienické potřeby
Mýdla, zubní pasty a kartáčky, šampony (i dětské)
Dětské pleny, dámské vložky
Vlhčené ubrousky
Toaletní papír

Dětské čepice, teplé ponožky
Spodní prádlo (nové – pánské, dámské dětské)
Tenké matrace, karimatky, dětské deky a spacáky

Léky
na bolest a teploty, kašel a rýmu pro děti i dospělé, desinfekce na rány, obvazy

Powerbanky, čelovky

Pokud chcete darovat větší množství, prosím ideálně zabalené v banánových krabicích.
Z důvodu kontroly na hranicích prosím napište soupis věcí, které darujete.
Jídlo a hygienické potřeby zvlášť.

Finanční pomoc pro Ukrajinu

Naléhavě vás prosíme, připojte se k finanční pomoci lidem v zasažených oblastech Ukrajiny, která je nutná i pro evakuaci obyvatel do bezpečí. NF Nehemia na Ukrajině dlouhodobě pomáhá a uvolnil již prvních 150 000 Kč. Své dary můžete zasílat prostřednictvím QR kódu, nebo na č. ú. 1057340/2060, var. s. 1009.

Zde nejnovější informace o evakuovaných dětech z Otčího domu. Nyní jsou všichni v bezpečí na místě ve Freiburgu. Všech 169 dětí a 28 dospělých. Všichni musejí projít PCR testy. Jeden muž se však musel vrátit zpět bojovat za Ukrajinu. Roman K. vám mnohokrát děkuje za vaší podporu i modlitby.

Jiní na Ukrajině zůstávají, aby jako církev byli pomocí pro všechny kolem. Nabízí zázemí, potraviny i praktickou pomoc. Jsou zde i svědectví o nadpřirozeném Božím jednání. Jeden voják popisoval: “Jakoby neviditelná ruka odrážela střely namířené proti nám.“ Bůh naplňuje svá zaslíbení z Žalmu 91.

Pokud se chcete zapojit i prakticky do pomoci lidem mířící do ČR a máte možnost ubytování či jiné pomoci, prosím vyplňte dotazník, který vyvěsila Diakonie. Dotazník zde

NF Nehemia má více než 30leté vazby na Ukrajině. Naši pomoc pravidelně směřujeme do dětských domovů, podporujeme práci místních pastorů, kteří slouží HIV pozitivním dětem, lidem bez domova či uprchlíkům v Doněcké oblasti a jsme s nimi v pravidelném kontaktu.

Dlouholeté obavy z válečného konfliktu se nyní naplnily. Lidé ztrácejí naději a sílu. Rádi bychom naše pracovníky i přátele na Ukrajině podpořili.

Ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách jsme dostali další zprávy:
V. Bednář: Omlouvám se, že vám píši tak brzy ráno, ale od páté hodiny mi píší pastoři z Ukrajiny, že začal vojenský útok. Výbuchy bomb jsou slyšet z Charkova, Mariupolu, Kyjeva a dalších měst. Děti z dětských domovů z Kyjeva, Mariupolu a Slavianska evakuují na Západní Ukrajinu. Prosím modlete se, aby Bůh zastavil válku a ochránil své děti na Ukrajině.

Felagund: Pravé jsem měl přistávat na Ukrajině. Měl jsem se setkat s několika pracovníky. Neodletěl jsem. Lidé utíkají na západní Ukrajinu. Pastoři mi píší, ať se modlíme. Modleme se za pokoj pro Ukrajinu.

Před týdnem…
Lidé v našich sborech i mimo ně jsou ze stávající situace vyděšení. Schopní a obdarovaní služebníci opouštějí Ukrajinu a hledají pro sebe a rodinu „lepší“ zázemí.
Církev na Ukrajině je velmi početná, nicméně i současný stav na Ukrajině přispívá k tomu, že mladí a schopní lidé odcházejí a pastoři nemají komu předat službu. Tato situace má vliv nejen na tamní sbory, ale i na celou Evropu.

1 Jan 5/14
„Toto je smělá důvěra, kterou k němu máme: Kdykoli o něco prosíme podle jeho vůle, slyší nás.“

 


Archivy